Ağrıya Hangi Bölüm Bakar

Ağrıya Hangi Bölüm Bakar

Aşırı Ağrılara Hangi Doktor Bakar?

Ağrı Hangi Bölüm Bakar, Vücudumuzun birçok kısmında çeşitli nedenlere bağlı olarak ağır rahatsızlıkları meydana gelmektedir. Ayrıca bazı belirtiler de gösteren ağrı rahatsızlıkları sağlığı olumsuz yönde etkileyebildiği gibi, ayrıca günlük iş ve sosyal aktiviteleri de olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu bakımdan vücudumuzda meydana gelen tüm ağrı rahatsızlıklarında hemen ilgili hastane birimine başvurmalıyız.

Ağrı Hangi Bölüm Bakar
Ağrı Hangi Bölüm Bakar görsel

Ağrı Rahatsızlıkları İle İlgilenen Bölüm Hangisidir?

Ağrı problemleri ile doğrudan ilgilenen bölüm, dahiliye bölümüdür. Diğer bir ismi ile iç hastalıkları bölümü olan dahiliye bölümü, vücudumuzda meydana gelen ağrı rahatsızlıklarının nedenlerinin teşhisi ve ağrı rahatsızlıklarının tedavisi ile doğrudan ilgilenmektedir.

Ne Tür Ağrı Rahatsızlıklarında Dahiliye Bölümüne Başvuruda Bulunabiliriz?

İç hastalıklara veya problemlere bağlı olarak meydana gelen tüm ağrı tipi rahatsızlıklar ile ilgilenen dahiliye bölümüne şu gibi sağlık sorunlarımızda başvurabilmekteyiz.

 • Göğüs ağrısı rahatsızlığımızda
 • Karın ağrısı rahatsızlığımızda
 • Mide ağrısı rahatsızlığımızda
 • Baş ağrısı rahatsızlığımızda
 • Kalp ağrısı rahatsızlığımızda başvuru yapabilmekteyiz.

Dahiliye Bölümüne Başka Ne Gibi Rahatsızlıklarda Başvurulabilmektedir?

Ayrıca şu gibi sağlık sorunlarımızda da dahiliye bölümüne başvuru yapabilmekteyiz;

 • Baş dönmesi rahatsızlığımızda
 • Ağız kuruluğu rahatsızlığımızda
 • İdrar problemlerimizde
 • Mide ekşimesi rahatsızlığımızda
 • İshal problemimizde
 • Kabızlık ve terleme problemimizde
 • Burun kanaması problemimizde doğrudan dahiliye bölümüne başvuruda bulunmaktayız.

Dahiliye Bölümünde Görev Alan Doktorlar Kimlerdir?

İç hastalıkları uzmanlarının doğrudan görev aldığı dahiliye bölümünde, ayrıca hemşire ve sağlık personeli aktif olarak görev almaktadırlar. ilgili doktorlar tarafından maruz kalınan yukarıdaki sağlık problemlerinin ilk olarak ne gibi sebeplerden dolayı kaynaklandığının tespiti açısından teşhis süreci ve hemen sonrasında ise gerekli tedavi seçenekleri uygulanmaktadır.

Dahiliye Bölümüne Ne Zaman Başvurulmaktadır?

Hastanelerde sağlık hizmetleri sunan diğer bölümlerde olduğu gibi, dahiliye bölümüne de yalnızca hafta içi başvuru yapılabilmektedir. Bu bakımdan yukarıdaki ilgili sağlık sorunlarınz maruz kalınması durumunda hastanelerin dahiliye bölümüne hafta içi başvuru yapılması veya doğrudan ilgili dahiliye bölümünden online olarak randevu alınarak, başvuru yapılması gerekmektedir.

Dahiliye Bölümünde Yalnızca Yetişkin Hastalara Mı Sağlık Hizmeti Sunulmaktadır?

Yetişkin hastalar ile birlikte yukarıdaki ilgili sağlık sorunlarına maruz kalan çocuk ve bebeklere de doğrudan dahiliye bölümü sağlık hizmeti sunmaktadır. Bu bakımdan herhangi bir yaş sınırlandırılması olmaksızın yukarıdaki sağlık sorunlarına sahip olan her yaştan bireyler doğrudan hastanelerin dahiliye yani iç hastalıkları servisine başvurmalıdırlar.