Ayak Bileğine Hangi Bölüm Bakar

Ayak Bileğine Hangi Bölüm Bakar

Ayak Bileği Rahatsızlıklarına Hangi Doktor Bakar?

Ayak Bileği Hangi Bölüm Bakar, Dengesiz yürüme, düşme ve daha farklı nedenlere bağlı olarak ayak bileğinde meydana gelebilen rahatsızlıklar, beraberinde bireylerin ciddi anlamda huzursuzluk duyabilmesi neden olabilmektedir. Uzun süreli olarak etkili olması durumunda ayrıca günlük iş ve sosyal aktivitelerin de olumsuz yönde etkilenmesine neden olabilen ayak bileği sorunları belirtileri görülmesi durumunda hemen doktora başvurulmalıdır.

Ayak Bileği Hangi Bölüm Bakar
Ayak Bileği Hangi Bölüm Bakar görsel

Ayak Bileği İle Hangi Bölüm İlgilenmektedir?

Ayak bileği rahatsızlıkları ile doğrudan ortopedi bölümü ilgilenmektedir. Bu bakımdan ayak bileğinde meydana gelen tüm rahatsızlıklarda hastanelerin ortopedi servisine başvurulmalıdır.

Ortopedi Bölümünde Ayak Bileği İle İlgili Olarak Ne Gibi İşlemler Yapmaktadır?

Ortopedi bölümünde ayak bileğinde oluşan rahatsızlıkların ne gibi etkenlere bağlı olarak meydana geldiğinin tespit edilebilmesi açısından ilk aşamada gerekli olan teşhis süreci başlatılmaktadır. Bu aşamadan hemen sonrasında ise, ayak bileği rahatsızlığında en uygun tedavi seçeneklerine geçilmektedir.

Ortopedi Bölümünden Randevu Nasıl Alınmaktadır?

Ayak bileği rahatsızlıklarında hafta içi ortopedi bölümüne başvuru yapılmakta ve ilgili sekreterlik üzerinden ortopedi tedavi kayıt işlemi gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, ortopedi bölümü online randevu sistemi üzerinden de online olarak ön randevu oluşturulabilmektedir. Ancak ön randevu oluşturulmasından sonra, mutlak olarak ilgili ortopedi sekreterliğinden tc kimlik numarası üzerinden randevu işleminin teyit ettirilmesi gerekmektedir.

Ayak Bileği Rahatsızlıklarında Ortopedi Bölümü Dışında Başvurulabilecek Farklı Bir Yer Bulunuyor Mu?

Ayak bileği rahatsızlıklarında ortopedi bölümü dışında ayrıca tercihiniz doğrultusunda ortopedi uzmanı tarafından özel olarak işletilen özel ortopedi kliniğine de başvuru yapabilmektesiniz. Ancak, özel olması sebebiyle ayak bileği rahatsızlığı tedavisinde burada ücret ödemeniz gerekmektedir.

Ayak Bileği Rahatsızlıklarında Ortopedi Bölümüne Ücret Ödenmesi Söz Konusu Mu?

Ayak bileği ve diğer ilgili sağlık sorunları tedavisinde ortopedi bölümü ve diğer ilgili bölümlere ücret ödenmesi yeşil kart belgesi ve diğer sosyal güvence belgeleri bulunmaması durumunda söz konusu olmaktadır. Bu bakımdan hastanelerin ortopedi bölümünde de Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen yeşil kart belgesine ve ssk, bağ-kur, emekli sandığı gibi sosyal güvencelere sahip olunamaması durumunda yasal olarak belirlenen ücret tarifesi üzerinden tedavi ücreti alınmaktadır.

Ortopedi Bölümü Nerede Bulunmaktadır Ve Ne Zaman Başvurulmaktadır?

Diğer sağlık bölümlerinde olduğu gibi, ortopedi bölümü de devlet hastanelerinde ve özel hastanelerde hafta içi olarak sağlık hizmeti sunmaktadır. Bu bakımdan ayak bileği rahatsızlığı hafta sonunda oluşması ve acil bir durum olması durumunda da, hastanelerin acil servis bölümüne başvurulması ve burada geçici tedavi hizmetinden faydalanılmasında fayda bulunmaktadır.