Baş Dönmesine Hangi Bölüm Bakar?

Baş Dönmesine Hangi Bölüm Bakar?

Günlük yaşantımızda çeşitli nedenlere bağlı olarak sıklıkla veya zaman zaman maruz kalabildiğimiz sağlık sorunlarından biri de baş dönmesi rahatsızlığıdır. Bazı belirtiler şeklinde etkisini gösteren baş dönmesi problemi bazı durumlarda ciddi bir sağlık sorunu habercisi olabilmektedir. Bu bakımdan sık tekrar etmesi ve etkisini uzun süreli olarak devam ettirmesi durumunda hemen ilgili doktora başvurmamız gerekmektedir.

Baş Dönmesi Problemi İle İlgilenen Bölüm Hangisidir?

Baş dönmesi rahatsızlığı ile doğrudan nöroloji bölümü ilgilenmektedir. Ayrıca migren tipi baş ağrısı, baş ağrısı gibi farklı türden sağlık sorunlarında da hastanelerin nöroloji servisine başvurulması gerekmektedir.

Nöroloji Bölümü Nerede Bulunmaktadır?

Diğer bölümlerde olduğu gibi nöroloji bölümü de devlet hastanelerinde ve özel hastanelerde sağlık hizmeti sunmaktadır. Bu bakımdan baş dönmesi rahatsızlığı belirtilerinde hemen bağlı bulunulan il veya ilçe üzerindeki devlet hastanesi veya tercihe göre özel hastane nöroloji bölümüne başvurulmalıdır.

Nöroloji Bölümünde Kimler Görev Almaktadır?

Nöroloji bölümünde beyin cerrahı, yardımcı hemşire personeli ve diğer sağlık personeli görev almaktadırlar. Ayrıca baş dönmesi probleminde yalnızca hafta içi hastanelerin nöroloji bölümüne başvurulmalıdır.

Baş Dönmesi Rahatsızlığı İçin Nöroloji Bölümünde Ne Gibi İşlemler Gerçekleştirilmektedir?

Yalnızca baş dönmesi rahatsızlığında değil, doğrudan nöroloji bölümü ilgi alanına giren tüm sağlık sorunlarında ilk aşamada hastalığın neden veya nedenlerinin tespit edilebilmesi açısından teşhis süreci ve hemen akabinde ise, gerekli tedavi süreci gerçekleştirilmektedir.

Nöroloji Bölümünden Randevu Nasıl Alınmaktadır?

Nöroloji bölümünden doğrudan nöroloji bölümü sekreterliği birimi üzerinden veya tercihe göre, online sistem üzerinden randevu alınabilmektedir. Ancak, online sistem üzerinden nöroloji randevusu alındıktan sonrasında, ilgili nöroloji bölümü sekreterliği üzerinden tc kimlik numaranız ile randevu işleminizi mutlak olarak onaylatmanız gerekmektedir.

Baş Dönmesi Rahatsızlığı Hafta Sonuna Denk Gelmesi Durumunda Ne Yapmamız Gerekmektedir?

Baş dönmesi rahatsızlığı hafta sonuna denk gelmesi durumunda, hastanelerin acil servisine başvuru yapabilmektesiniz. Burada geçici olarak tedavinizi yaptırdıktan sonrasında, hafta içi ilk gününde ise doğrudan nöroloji bölümüne başvuru yapabilmektesiniz. Ancak burada belirtmekte fayda gördüğümüz nokta, baş dönmesi rahatsızlığınız açısından hastanelerin acil servis bölümü rahatlamanız açısından geçici tedavi seçenekleri gerçekleştirmekte olup, gerekli teşhis ve tedavi uygulamaları için mutlak olarak nöroloji doktorunuza başvurmalısınız.