Bel Ağrısına Hangi Bölüm Bakar

Bel Ağrısına Hangi Bölüm Bakar

Bel Ağrısına Hangi Doktor Bakar?

Çeşitli nedenlere bağlı olarak bel bölgesinde meydana gelebilen rahatsızlıklar bireylerin günlük yaşantısını bazı durumlarda ciddi anlamda olumsuz etkileyebilmektedir. Bu bakımdan bel fıtığı, bel ağrıları, bel incinmesi gibi birçok farklı türden bel rahatsızlıklarında ilgili doktora başvurulmalıdır.

Bel Rahatsızlıkları İle İlgilenen Bölüm Hangisidir?

Bel bölgesinde meydana gelen rahatsızlıklar ile doğrudan ortopedi bölümü ilgilenmektedir. Bu bakımdan bel rahatsızlıkları belirtilerinde hemen ortopedi uzmanına başvurulmalıdır.

Bel Hangi Bölüm Bakar
Bel Hangi Bölüm Bakar görsel

Bel Rahatsızlıklarında Ortopedi Bölümünde Uygulanan İşlemler Nelerdir?

Çeşitli sebepler sonucunda meydana gelen bel rahatsızlıklarında ortopedi bölümünde ilgili rahatsızlığın ana nedenlerinin tespiti açısından ilk aşama olarak gerekli teşhis süreci başlatılmakta ve gerekli test ve tetkikler yaptırılmaktadır. Bu aşamadan hemen sonrasında da ilgili bel problemi için uygun tedavi seçenekleri belirlenerek tedavi süreci başlatılmaktadır.

Bel Rahatsızlıkları İçin Ortopedi Bölümüne Ne Zaman Ve Nasıl Başvurulmalıdır?

Meydana gelen bel rahatsızlıkları tedavisi için ortopedi bölümüne hafta içi tedavi başvurusu yapılmaktadır. Ayrıca ortopedi bölümü tedavi randevusu alımı açısından ilgili sekreterlik birimi üzerinden veya online sistem üzerinden randevu kaydı oluşturulabilmektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, online randevu sisteminde oluşturulan ortopedi bölümü randevu kaydının yeniden ilgili ortopedi bölümü sekreterli birimi üzerinden teyit ettirilmesidir. Aksi durumunda tedavi süreci başlatılması söz konusu olamadığını hatırlatmakta fayda görmekteyiz.

Bel Rahatsızlıklarında Ortopedi Bölümü Üzerinden Ücret Ödenmesi Gerekmekte Midir?

Bel rahatsızlıkları veya diğer ilgili rahatsızlıkların tedavisinde ortopedi bölümü tedavi hizmetinden faydalanılmasında bireylerin Sağlık Bakanlığı tarafından sunulan yeşil kart belgesine sahip olması veya diğer sosyal güvencelere sahip olması durumunda tedavi hizmetinden ücretsiz bir şekilde faydalanması söz konusu olmaktadır.

Ortopedi Bölümü Nerede Yer Almaktadır?

Diğer sağlık hizmeti bölümlerinde olduğu gibi, ortopedi bölümü de devlet hastanelerinde, özel hastanelerde ve ortopedi uzmanı tarafından özel olarak tedavi hizmeti sunan bölgelerde sağlık hizmeti sunmaktadır. Ayrıca, devlet hastanelerinde yer alan ortopedi bölümünde yeşil kart belgesi ve diğer sosyal güvence belgeleri geçerli olmakla birlikte, doğrudan ortopedi uzmanı tarafından hizmete sunulan özel ortopedi kliniğinde yeşil kart belgesi ve diğer sosyal güvence belgeleri geçerli olamadığını belirtmekte fayda görmekteyiz.

 

Bel Ağrısına Hangi Bölüm Bakar (2 Yorum)