Çocuk Felcine Hangi Bölüm Bakar

Çocuk Felcine Hangi Bölüm Bakar

Çocuk Felci Hastalığına Hangi Doktor Bakar?

Çocuk Felci Hangi Bölüm Bakar, Çocuk hastalıkları denilince aklımıza birçok hastalık gelir. Bunlardan biri de çocuk felcidir. Birçok neden bağlı olarak ortaya çıkan çocuk felci hastalığı, taşıdığı özellikler bakımından en tehlikeli çocuk hastalıklarının başında gelir. Bulaşıcı bir özelliğe sahip olan çocuk felci hastalığı, diğer hastalıklara oranla çok daha değişik yollar ile vücuda bulaşmaktadır. Hastalığa neden olan enfeksiyonun vücudu teslim alması ile birlikte etkisini anında göstermektedir. Bu enfeksiyon ağız yolu ile vücuda girmesi sonucunda çok ciddi sağlık problemleri ortaya çıkmaktadır.

Çeşitli belirtiler ile kendisini gösteren çocuk felci, kesinlikle tedavi gerektiren bir çocuk hastalığıdır. Ancak ne yazık ki çocuk felcinin kesin olarak başarıya ulaştıran bir tedavş yöntemi henüz bulunmamaktadır. Bu noktada doktor tedavisi ve kontrolüne ihtiyaç duyan insanlar, çocuk felci hangi bölüm bakar? Sorusunu sormaktadırlar

Çocuk Felci Hangi Bölüm Bakar
Çocuk Felci Hangi Bölüm Bakar

Çocuk Felci İçin Hangi Doktora Gidilir?

Çocuk felci hem bulaşıcı hem de tehlikeli bir hastalık olduğu için kesinlikle doktor gözetiminde tedavisinin yapılması gerekmektedir. Özellikle doktorlar, bu konuda anne ve babaları sık sık uyarmaktadır. Çocuk felci belirtilerinin oluşması ile birlikte zaman kaybetmeden çocuk felci ile ilgilenen Çocuk Hastalıkları bölümüne çocuklarını muayene ettirmeleri gerekmektedir.

Çocuk Felcinin Başlıca Belirtileri

Yüksek ateş: Bulaşıcı hastalıkların en net belirtisi olan yüksek ateş, çocuk felci hastalığının da ilk belirtilerindendir. Hastalığın başlaması ile kendisini gösteren yüksek ateş, genellikle uzun süre devam edebilir.

Baş ağrısı: çocuk felcinin bir diğer belirtisi de hastalığın ortaya çıkması ile meydana gelen baş ağrısıdır.

Halsizlik: Aşırı halsizlik durumu da çocuk felci hastalığı belirtileri arasında yer alır. Aşırı halsizlik süreci, hastalığın devam ettiği süreç boyunca kendisini gösterebilmektedir.

Boyundaki sertleşmeler: boyun gölgesinde görülen sertleşmeler de çocuk felci belirtilerinden bir tanesidir.

Kol ve bacaklarda meydana gelen ağrılar: Bireylerin ciddi anlamda sıkıntı çekmelerine neden olan kol ve bacaklarda meydana gelen ağrılar da çocuk felci belirtileri arasında yer almaktadır. Buna istinaden bu ağrılar, çocuk felcinin devam ettiği sürece kendisini hissettirmektedir.

Henüz kesin bir tedavisi olmayan çocuk felci hastalığında uygulanabilecek tedavi yöntemleri için çocuk hastalıkları doktoruna muayene gereklidir.