Deri Kanseri Hastalığına Hangi Bölüm Bakar?

Deri Kanseri Hastalığına Hangi Bölüm Bakar?

Deri Kanseri Hastalığına Hangi Bölüm Bakar?

Ciddi cilt hastalıklarından biri olan deri kanseri çeşitli nedenlere bağlı olarak etkisini göstermekte ve bazı belirtiler şeklinde ortaya çıkmaktadır. Gelişen tedavi uygulamaları sayesinde daha kolay bir şekilde tedavi edilebilen deri kanseri, başarılı tedavi açısından erken teşhis yapılması gereken önemli cilt hastalıklarındandır. Tedavi edilemediği takdirde ciddi sonuçlara zemin hazırlayabilen deri kanseri, hemen her yaş grubunda yer alan bireylerde görülebilmektedir.

Deri Kanseri Hastalığına Hangi Bölüm Bakmaktadır?

Deri kanseri hastalığına ise doğrudan dermatoloji diğer bir ismi ile cildiye bölümü bakmaktadır. Bu bakımdan deri kanser belirtileri görüldüğünde vakit kaybedilmeden devlet hastaneleri veya özel hastaneler üzerinden doğrudan dermatoloji uzmanına başvurulması gerekmektedir.

Deri Kanseri Hastalığında Dermatoloji Bölümüne Nasıl Başvurulmaktadır?

Deri kanseri hastalığı tedavisinde dermatoloji bölümüne hafta içerisinde başvurulmaktadır. Deri kanseri rahatsızlığı için dermatoloji bölümü sekreterliği üzerinden veya online sistem üzerinden randevu alınarak gerekli teşhis ve tedavi süreci başlatılmaktadır. Ancak, dermatoloji bölümünden online olarak randevu alımından sonrasında, randevunun onaylatılması açısından tekrardan ilgili dermatoloji bölümü sekreterliği üzerinden tc kimlik numarası üzerinden kayıt işleminin onaylatılması gerekmektedir.

Dermatoloji Bölümünde Hangi Doktorlar Görev Almaktadır?

Dermatoloji bölümünde cildiye uzmanı ve yardımcı sağlık personeli hafta içi görev görev almaktadırlar. Bu bakımdan deri kanseri hastalığı ve diğer ilgili cilt hastalıklarında dermatoloji bölümüne hafta içerisinde başvuru yapılabilmektedir.

Cilt Kanseri Hastalığında Dermatoloji Bölümünde Ne Gibi İşlemler Yapılmaktadır?

Cilt kanseri hastalığında dermatoloji bölümünde ilk olarak hastalığın ne gibi etkenlere bağlı olarak geliştiğinin tespit edilmesi açısından gerekli teşhis süreci başlatılmakta ve akabinde gerekli olan tedavi aşamalarına geçilmektedir. Ciddi bir deri hastalığı olması sebebiyle cilt kanseri hastalığında dermatoloji uzmanı uygun görmesi durumunda ayrıca hastane yatışı da söz konusu olabilmektedir.

Dermatoloji Bölümünde Ücretsiz Olarak Mı Ücretli Olarak Mı Tedavi Olunmaktadır?

Hastalara ait yeşil kart veya diğer sosyal güvencelerin bulunması durumunda dermatoloji bölümü üzerinden ücretsiz bir şekilde tedavi hizmetinden faydalanılabilmektedir. Ancak, bireylerin yeşil kart ve diğer sosyal güvencelerinin bulunmaması durumunda, Sağlık Bakanlığı’nca belirtilen resmi yönetmelik esasına göre, dermatoloji ve diğer sağlık bölümleri üzerinden tedavi hizmeti aldığında belirli bir ücret tarifesi üzerinden ücretlendirilmesi söz konusu olmaktadır.