Et Benine Hangi Bölüm Bakar?

Et Benine Hangi Bölüm Bakar?

Et Benine Hangi Bölüm Bakar?

Nevüs olarak adlandırılan benler, çok çeşitli olabilmektedirler. Benler, cilt yüzeyi ile aynı boyutta olabileceği gibi ciltten daha yüksek bir seviyede da olabilirler. Bunun haricinde renkleri koyu siyahtan ten rengine doğru da değişiklik gösterebilir. Genetik bir sorun olarak düşünülen benlerin nedeni henüz tam olarak bilinmemektedir. Benler, doğuştan olabileceği gibi 30 yaşından sonra da ortaya çıkabilir.

Benlerin ortaya çıkmasında cilde rengini veren melanosit hücrelerinden meydana geldiği bilinmektedir. Benler çoğunlukla küçüktürler. Ancak vücudun büyük bir bölümünü de kaplayan benlerin varlığına da şahit olabilirsiniz. Bu noktada 6 mm üzerindeki benlerin tehlike riski taşıdığını belirtmek gerekir.

Et Beni Nedir?

Et benleri, kanser riski taşımayan ve yaşadığımız süreç içerisinde meydana gelen bir ben çeşididir. Ancak hem görünüş hem de kişinin rahatlığı için alınan et benleri, araştırılmak üzere patoloji laboratuarlarına gönderirler. Genellikle vücudun katmanlarının birbirine sürtmesi sonucu ortaya çıkan bu benler, git gide büyüme eğilimi gösterirler. Hafif kahverengi ve ten renginde olabilen bu et benleri, büyüme eğiliminde oldukları için 1 mm ya da 5-10 cm aralığında da olabilirler.

Et benleri, yapısı nedeniyle çoğu kez verruko vulgaris adı verilen siğiller ile karıştırılmaktadırlar. Et benleri, vücudun hemen hemen her yerinde görülse de özellikle boyun, göz kapaklarında ve koltuk altlarında daha çok görülürler. Et benleri ilerleyen yaşlarda daha çok ortaya çıkar. Tedavi ise buharlaştırma yöntemi ile yapılmaktadır. Tedavi son derece kolay ve 0 başarı ile sonuçlanır.

Et Beni İçin Hangi Doktora Gidilir?

Et beni, sağlık açısında çok problem yaşatmayan bir ben türüdür. Ancak estetik görüntü açıdan birçok insan et beninde rahatsızlık duyabilir. Tedavisi de son derece kolay olan ve 0 etkili sonuç alınan et beninden kurtulmak isteyen kişiler, et beni hangi bölüm bakar? Sorusuna yanıt aramaya başlamaktadırlar. Bu noktada kişilerin et beni ve diğer benler için gitmeleri gereken iki farklı bölüm vardır. Bunlardan biri Cildiye, bir diğer ise Genel Cerrahi bölümüdür.  Bu doğrultuda et beni problemi olanlarında bu bölümlere giderek dakikalar içinde benlerinden kurtulmaları mümkündür.