Fıtık Ağrısına Hangi Bölüm Bakar?

Fıtık Ağrısına Hangi Bölüm Bakar?

Fıtık Ağrısına Hangi Bölüm Bakar?

Bazı durumlarda ciddi sağlık sorunu habercisi olabilen fıtık ağrısı rahatsızlığı belirtilerini göstermesi ile birlikte mutlak olarak ilgili doktor başvurusu gerektirmektedir. Bazı nedenlere bağlı olarak meydana gelebilen fıtık ağrısı rahatsızlığı özellikle şiddetli bir biçimde seyir etmesi durumunda bireylerin ciddi anlamda rahatsızlık duyabilmesi neden olabilmektedir.

Fıtık Ağrısı Problemi İle İlgilenen Bölüm Hangisidir?

Fıtık ağrısı rahatsızlığı ile doğrudan ortopedi bölümü ilgilenmektedir. Bu bakımdan bireylerin fıtık ağrısı problemi yaşaması durumunda devlet hastaneleri, özel hastaneler veya doğrudan tercihleri doğrultusunda özel ortopedi kliniğine başvuru yapması gerekmektedir.

Fıtık Ağrısı Rahatsızlığı İle İlgili Olarak Ortopedi Uzmanı Tarafından Ne Gibi İşlemler Gerçekleştirilmektedir?

Fıtık ağrısı rahatsızlığı ile ilgili olarak ortopedi uzmanı tarafından ilk olarak fıtık ağrısı sorununun ana neden veya nedenlerinin tespit edilmesi açısından gerekli teşhis süreci başlatılmakta ve gerekli olabilen test ve tetkiklerin yaptırılmasına karar verilebilmektedir. Bu aşamadan hemen sonrasında ise, fıtık ağrısı problemi için uygun tedavi uygulamaları belirlendikten sonrasında gerekli tedavi sürecine geçilmektedir.

Fıtık Ağrısı Probleminde Ortopedi Bölümüne Ne Zaman Ve Ne Şekilde Başvuru Yapılmaktadır?

Gerek fıtık ağrısı probleminde ve gerekse de ortopedi bölümü ilgi alanına giren diğer sağlık problemlerinde ortopedi bölümüne haftanın 5 günü başvuru yapılabilmektedir. Ayrıca ortopedi bölümü tedavi kayıt işlemi yaptırılması açısından hafta içi ilgili sekreterlik bölümü üzerinden tc kimlik numarası üzerinden tedavi kayıt işlemi yaptırılabileceği gibi, tercihe göre internet dünyası üzerinden ilgili hastanenin ilgili ortopedi bölümü üzerinden de online randevu kayıt işlemi de yaptırılabilmektedir. Ancak, online randevu işleminin yeniden onaylatılması açısından ilgili ortopedi servisi sekreterliği üzerinden tc kimlik numarası üzerinden teyit ettirilmesi gerekmektedir.

Ortopedi Bölümü Dışında Farklı Bir Bölüm Üzerinden Fıtık Ağrısı Tedavi Hizmeti Alınması Mümkün Mü?

Hastanelerin ortopedi bölümü dışında ayrıca bireylerin tercihi doğrultusunda doğrudan ortopedi uzmanı tarafından özel olarak tedavi hizmeti sunan özel ortopedi kliniği üzerinden de fıtık ağrısı rahatsızlığı ve diğer ilgili sağlık sorunları tedavi başvuru yapılabilmektedir. Ancak, isminden de anlaşılacağı üzere özel ortopedi kliniği özel olarak tedavi hizmeti sunması sebebiyle, yeşil kart belgesinden ve diğer sosyal güvence belgelerinden bağımsız olarak belirli oranlarda tedavi ücret tarifesi uyguladığını da belirtmekte fayda görmekteyiz