Fıtık Hangi Bölüm Bakar

Fıtık Hangi Bölüm Bakar

Fıtık Rahatsızlığına Hangi Doktor Bakar?

Fıtık Hangi Bölüm Bakar, Günlük yaşantıyı ciddi anlamda olumsuz etkileyen fıtık rahatsızlıkları, çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelmekte olup, ayrıca bazı belirtiler göstermektedir. Daha çok orta yaş ve ileri yaş grubu bireylerde etkisini gösteren fıtık rahatsızlıkları gelişen tıbbi tedavi yöntemleri sayesinde günümüzde çok daha kolay bir biçimde tedavi edilebilmektedir. Bu bakımdan fıtık rahatsızlıkları belirtileri görüldüğünde hemen doktora başvurulmasında fayda bulunmaktadır.

Fıtık Hangi Bölüm Bakar
Fıtık Hangi Bölüm Bakar görsel

Fıtık Rahatsızlıkları İle İlgilenen Bölüm Hangisidir?

Bilinenin aksine fıtık rahatsızlıkları ile yalnızca tek bir bölüm değil, toplamda 4 farklı bölüm ilgilenmektedir. Bu bölümler ise şunlardır;

  • Genel Cerrahi Bölümü
  • Nöroloji (Beyin Cerrahi) Bölümü
  • Ortopedi Bölümü
  • Fizik Tedavi Bölümü olmak üzere 4 farklı bölüm doğrudan fıtık türü sağlık sorunları ile ilgilenmektedirler.

Yukarıdaki Bölümlere Ne Tür Sağlık Sorunlarında Başvurulmaktadır?

Tüm fıtık türü sağlık sorunlarında başvurulan 4 farklı bölümlere şu gibi sağlık sorunlarında başvurulmaktadır.

  • Bel fıtığı rahatsızlığında
  • Boyun fıtığı rahatsızlığında yukarıdaki ilgili bölümlere başvurulmaktadır.

İlgili Bölümlerde Fıtık Rahatsızlıkları Tedavi Süreci Nasıl İşlemektedir?

İlgili bölümlerde gerek bel fıtığı ve gerekse de diğer fıtık türü sağlık sorunlarının tedavi sürecinden önce rahatsızlığın ne gibi etkenlere bağlı oluştuğunun kesin olarak tespiti açısından gerekli test ve filmlerin çektirilmesi gerekmektedir. Bu aşamadan hemen sonrasında ise, fıtık türü rahatsızlıklar için uygun tedavi seçeneklerine geçilmektedir.

Fıtık Rahatsızlıkları Bölümlerine Ne Zaman Başvurulmaktadır?

Doğrudan fıtık türü sağlık sorunları ile ilgilenen 4 farklı bölümlere de hafta içi başvuru yapılmaktadır. Devlet hastaneleri ve özel hastanelerde hizmet sunan 4 farklı bölümden herhangi bir bölümü için tercihiniz doğrultusunda doğrudan hastane ortamında başvuruda bulunabilir veya doğrudan online olarak randevunuzu oluşturabilmektesiniz.

Fıtık Rahatsızlıklarında Yukarıdaki Bölümlerde Tedavi Olurken Ücret Ödememiz Söz Konusu Mu?

Fıtık türü rahatsızlıklarınızda devlet hastaneleri üzerinden ilgili bölümler üzerinden tedavinizi yaptırmak istediğinizde yeşil kartınızın bulunması durumunda tamamen ücretsiz bir şekilde tedavi olabilir ve aynı zamanda ilaçlarınızı da ücretsiz bir şekilde eczaneden alabilmektesiniz. Ancak, yeşil kartınızın bulunmaması ve herhangi bir sosyal güvencenizin olmaması durumunda yasal olarak belirtilen ücretler doğrultusunda gerek devlet hastaneleri üzerinden ve gerekse de özel hastaneler üzerinden tedavi ücretinizin ödemeniz söz konusu olabilmektedir.

 

Fıtık Hangi Bölüm Bakar (1 Yorum)