Mantara Hangi Bölüm Bakar?

Mantara Hangi Bölüm Bakar?

Yaygın görülen deri problemlerinden biri olan mantar rahatsızlığı ciddi bir deri rahatsızlığı olmamakla birlikte etkisini göstermesi ile birlikte bireylerin huzursuzluk duymasına neden olabilmektedir. Deri içerisinde oluşan enfeksiyonlara bağlı olarak meydana gelen mantar hastalığı ayrıca bazı belirtiler göstermektedir. Tedavi edilebilir bir dei rahatsızlığı olan mantar rahatsızlığı, egzama hastalığında olduğu gibi tedavi sonrasında tekrar edebilme özelliği gösterebilmektedir.

Mantar Rahatsızlığı İçin Hangi Bölüme Başvurulmaktadır?

Deri rahatsızlığı olması nedeniyle mantar rahatsızlığı için dermatoloji yani cildiye bölümüne başvurulmaktadır. Bu bakımdan mantar problemi belirtileri görülmesi durumunda hastanelerin dermatoloji servisine hafta içi başvurulması gerekmektedir.

Dermatoloji Bölümü Nedir?

Mantar rahatsızlığı, egzama hastalığı, deri kanseri ve diğer cilt rahatsızlıkları ile doğrudan ilgilenen bölüme dermatoloji diğer bir ismi ile cildiye bölümü adı verimektedir. Devlet hastaneleri ve özel hastaneler üzerinden hafta içi tedavi hizmeti sunan dermatoloji bölümünde deri hastalıkları doktoru ve yardımcı sağlık personeli görev almaktadır.

Dermatoloji Bölümünden Nasıl Randevu Alınmaktadır?

Gerek mantar hastalığı ve gerekse de diğer deri hastalıkları açısından dermatoloji bölümünden tercihe göre doğrudan ilgili dermatoloji servisi sekreterliği üzerinden veya internet dünyası üzerinden ilgili dermatoloji servisi online olarak da randevu işlemi yapılabilmektedir. Ancak online randevu işlemi sonrasında ilgili dermatoloji servisi sekreterli üzerinden tc kimlik numarası üzerinden kayıt işleminin mutlak olarak teyit ettirilmesi gerekmektedir.

Dermatoloji Bölümden Tedavi İçin Ücret Ödenmekte Midir?

Yalnızca dermatoloji bölümü açısından değil, diğer tüm bölümler açısından yeşil kartın veya diğer sosyal güvencelerin bulunmaması durumunda yasal çerçevelerde belirtildiği üzere belirli miktarda ücrete tabi tutulması söz konusu olmaktadır. Bu bakımdan dermatoloji bölümünden ücretsiz tedavi olunabilmesi açısından bireylerin Sağlık Bakanlığı tarafından sunulan yeşil karta veya diğer sosyal güvencelere sahip olması gerekmektedir.

Mantar Hastalığı Açısından Dermatoloji Bölümünde Ne Gibi Aşamalar Gerçekleştirilmektedir?

Mantar hastalığı ve diğer deri hastalıklarında dermatoloji bölümünden ilgili hastalığın ne gibi faktörler sonucunda meydana geldiği tespit edilmesi açısından teşhis süreci başlatılmakta ve gerekli test ve tetkikler gerçekleştirilmektedir. Bu aşamadan hemen sonrasında ise, ilgili deri hastalığı açısından uygun tedavi seçeneklerine geçilmektedir.