Nasıra Hangi Bölüm Bakar?

Nasıra Hangi Bölüm Bakar?

Nasıra Hangi Bölüm Bakar?

Ciddi bir deri rahatsızlığı olmayan nasır sorunu uzun süreli olarak etkili olduğunda oldukça rahatsızlık verici olabilmektedir. Mantar rahatsızlığında olduğu gibi bakteriyel kaynaklı oluşan nasır rahatsızlığı, ayrıca kötü kokuya sahip olması nedeniyle bireyler ve çevredeki bireylerin rahatsızlık duymasına neden olabilmektedir. Bazı belirtiler şeklinde etkisini gösteren nasır rahatsızlığı oldukça kolay ve kısa süreçli bir tedavi sonrasında ortadan kaldırılmaktadır. Ancak mantar rahatsızlığında olduğu gibi tedavi sonrasında da tekrar edebilmektedir.

Nasır Rahatsızlığı İle Hangi Bölüm İlgilenmektedir?

Deri problemi olması nedeniyle nasır rahatsızlığı ile doğrudan dermatoloji yani cildiye bölümü ilgilenmektedir. Bu sebeple nasır rahatsızlığı belirtilerinde devlet hastaneleri veya özel hastaneler üzerinden hafta içi dermatoloji bölümüne başvurulması gerekmektedir.

Dermatoloji Bölümünde Kimler Görev Almaktadır?

Dermatoloji bölümünde cilt hastalıkları uzmanı ve diğer yardımcı sağlık personelleri görev almaktadırlar.

Nasır Problemi İçin Dermatoloki Bölümünden Randevu Alınabilmesi İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Nasır rahatsızlığı veya diğer deri rahatsızlıklarında dermatoloji bölümünden doğrudan dermatoloji sekreterliği üzerinden veya online olarak randevu alınabilmektedir. Ancak, online olarak randevu alındıktan sonrasında ilgili dermatoloji bölümü sekreterliği üzerinden tc kimlik numarası üzerinden randevunun onaylatılması gerekmektedir. Aksi durumda online olarak alınan randevunun dermatoloji sekreterliği bilgisayar sistemi üzerinden görüntülenmesi söz konusu olamadığından kayıt işlemi gerçekleştirilememektedir.

Nasır Rahatsızlığı Açısından Dermatoloji Bölümünde Ne Gibi İşlemlere Başvurulmaktadır?

Nasır rahatsızlığı açısından dermatoloji bölümünde problemin ana nedenlerinin tespit edilmesi açısından ilk aşama olarak teşhis süreci başlatılmakta ve bu aşamadan hemen sonrasında ise, gerekli tedavi yöntemleri belirlenmektedir. Ayrıca nasır rahatsızlığı hafif düzeyli bir deri rahatsızlığı olduğundan hastane yatışı gerektirmemektedir.

Nasır Rahatsızlığı Tedavisi Ücretli Olarak Mı Yapılmaktadır?

Dermatoloji bölümü üzerinden nasır rahatsızlığı ve diğer deri problemleri tedavisinde hastaların Sağlık Bakanlığı tarafından sunulan yeşil karta sahip olması veya diğer sosyal güvencelere sahip olması durumunda, tedavi hizmetinde ücret alımı söz konusu olmamaktadır. Ancak yeşil kart ve diğer sosyal güvencelere sahip olunamaması durumunda dermatoloji bölümü tarafından yapılan tedavi ilaçları alımında yasal çerçevelerde belirtildiği üzere ücret ödenmesi söz konusu olmaktadır.