Sivilceye Hangi Bölüm Bakar?

Sivilceye Hangi Bölüm Bakar?

Sivilceye Hangi Bölüm Bakar?

Daha çok ergenlik dönemine özgü hafif düzeyli bir sağlık sorunu olan sivilce rahatsızlığı, ayrıca güneş ışınları, aşırı yağlı besinler, stres, aşırı yorgunluk ve bazı psikolojik problemlere bağlı olarak da meydana gelmektedir. Ciddi bir sağlık sorunu olmayan sivilce problemi bazı durumlarda önemli sağlık sorunlarının habercisi olabilmektedir. Bu bakımdan sivilce rahatsızlığı belirtileri görülmesi durumunda ilgili doktora başvurulması gerekmektedir.

Sivilce Rahatsızlığı İle İlgilenen Bölüm Hangisidir?

Deri problemi olması nedeniyle sivilce problemi ile doğrudan dermatoloki servisi ilgilenmektedir. Cildiye bölümü olarak da bilinen dermatoloji bölümü doktoruna hafta içi başvurularak sivilce rahatsızlığı hakkında gerekli teşhis ve tedavi süreci başlatılarak, kısa süreçler içerisinde sivilce rahatsızlığından kurtulmak oldukça basittir.

Dermatoloji Bölümünde Sivilce Rahatsızlığı Hakkında Ne Gibi İşlemler Yapılmaktadır?

Diğer bölümlerde olduğu gibi dermatoloji bölümünde de sivilce rahatsızlığı ve diğer deri hastalıkları için ilk olarak rahatsızlığın hangi etkenler sonucunda oluştuğunun anlaşılabilmesi açısından teşhis süreci ve hemen akabinde ise, uygun tedavi seçeneklerine başvurulmaktadır.

Dermatoloji Bölümünde Kimler Görev Yapmaktadır?

Dermatoloji yada cildiye bölümünde deri hastalıkları hekimi ve diğer yardımcı sağlık personeli hafta içi görev almaktadırlar. Bu bakımdan sivilce rahatsızlığınız için hastanelerin dermatoloji bölümüne yalnızca hafta içerisinde başvurabileceğinizi belirtmekte fayda görmekteyiz.

Dermatoloji Bölümünde Sivilce Rahatsızlığı Tedavisinde Ne Gibi İlaçlar Uygulanmaktadır?

Birçok yeni tedavi seçenekleri sayesinde birçok deri problemlerinin daha kısa süreçler içerisinde ve daha kalıcı bir biçimde tedavi edilmesini sağlayan dermatoloji bölümünde sivilce problemi için oldukça etkili olan ve dermatoloji uzmanı tarafından uygun rahatsızlığın evresine göre reçeteli veya reçetesiz olarak yazılan krem ve merhemlerin yanı sıra, gelişmiş sivilce yok edici cihazlar sayesinde sivilce problemi kalıcı bir biçimde ortadan kaldırılabilmektedir.

Dermatoloji Bölümü Nerede Bulunmaktadır?

Diğer tedavi bölümlerinde olduğu gibi dermatoloji yada cildiye servisi il ve ilçeler üzerinden sağlık hizmetleri sunan devlet hastanelerinde ve özel hastanelerde yer almaktadırlar. Ayrıca, diğer bölümlerde olduğu gibi bireylerin tercihi doğrultusunda haftanın 7 günü başvurabileceği dermatoloji uzmanları tarafından özel olarak hizmete sunulan dermatoloji kliniğine de başvurulması söz konusu olabilmektedir. Ancak, hastanelerde hizmet sunan dermatoloji bölümünden farklı olarak bireysel dermatoloji kliniği üzerinden tedavi hizmetinde ücret tarifesi söz konusu olduğunu belirtmekte fayda görmekteyiz.