Siyatik Hangi Bölüm Bakar

Siyatik Hangi Bölüm Bakar

Siyatik Hastalığına Hangi Bölüm Bakar?

Siyatik Hangi Bölüm Bakar, Vücutta yer alan en büyük sinir olarak da tabir edilen siyatik rahatsızlığı etkisini gösterdikten itibaren ağrılı bir şekilde ilerleme gösterebilmektedir. Bel bölgelerinin alt kısımlarından bacak arka yüzeylerine doğru siyatik sinirlerinin yer aldığı bölümde meydana gelen ağrılara neden olan siyatik rahatsızlığı bu bakımdan bazı durumlarda şiddetli ağrılar ile birlikte seyir gösterebilmektedir. Daha çok 20 ila 50 yaş aralığındaki bireylerde görülen siyatik rahatsızlığı genellikle yavaş bir etkileşim göstermekte ve zaman içerisinde etkisini arttırabilmektedir. Bu bakımdan etkilerini arttırmasından itibaren bazı belirtiler gösterebilen siyatik rahatsızlığında mutlak olarak doktora başvurulmalıdır.

Siyatik Hangi Bölüm Bakar
Siyatik Hangi Bölüm Bakar görsel

Siyatik Hastalığı İle İlgilenen Bölüm Hangisidir?

Siyatik problemi ile doğrudan ortopedi bölümü ilgilenmektedir. Bu bakımdan siyatik rahatsızlığı belirtilerinde hafta içi ortopedi uzmanına başvurulması gerekmektedir.

Siyatik Rahatsızlığı Tedavisinde Ortopedi Bölümü Haricinde Başka Nereye Başvurulabilmektedir?

Siyatik rahatsızlığı tedavisinde hastanelerin ortopedi bölümü haricinde, ortopedi uzmanı tarafından özel olarak işletilen ortopedi özel kliniği üzerinden de ücretli olarak tedavi hizmetinden faydalanılabilmektedir. Ancak, hastanelerde sağlık hizmeti sunan ortopedi bölümünden farklı olarak, özel ortopedi kliniğinde yeşil kart belgesi ve diğer sosyal güvence belgeleri geçerlilik teşkil edemediğini de belirtmekte fayda görmekteyiz.

Siyatik Rahatsızlığı Hakkında Ortopedi Bölümünde Hangi İşlemler Yapılmaktadır?

Siyatik hastalığında ortopedi servisinde hastalığın nedenlerinin tespit edilebilmesi açısından ilk olarak teşhis süreci başlatılarak gerekli test ve tetkikler gerçekleştirilmektedir. Bu aşamadan hemen sonrasında ise, siyatik rahatsızlığı tedavisi için uygun tedavi seçeneği belirlenerek gerekli tedavi süreci gerçekleştirilmektedir.

Siyatik Rahatsızlığında Ortopedi Uzmanına Nasıl Başvurulmaktadır?

Siyatik rahatsızlığında hastanelerin ortopedi bölümüne hafta içi başvuru yapılabilmektedir. Bu bakımdan ortopedi bölümü sekreterliği üzerinden tc kimlik numarası ile tedavi kaydı yaptırılması yeterlidir. Ayrıca, tercihiniz doğrultusunda internet dünyası üzerinden de online olarak da ortopedi tedavi kayıt işlemi yaptırabilmektesiniz.

Siyatik Rahatsızlığında Ortopedi Bölümünden Tedavi Olunduktan Sonra Ücret Ödenmesi Söz Konusu Olabilir Mi?

Siyatik ve diğer ilgili sağlık sorunlarında hastanelerin ortopedi bölümünde tedavi olunurken, bireylerin Sağlık Bakanlığı tarafından sunulan yeşil kart belgesine veya diğer sosyal güvencelere sahip olması durumunda tedavi ücreti söz konusu olmamaktadır. Ancak, bu belgelere sahip olunamaması durumunda yalnızca ortopedi bölümünden değil, diğer sağlık bölümleri üzerinden de tedavi ücretine tabi tutulması söz konusu olmaktadır.