Vertigoya Hangi Bölüm Bakar?

Vertigoya Hangi Bölüm Bakar?

Vertigoya Hangi Bölüm Bakar?

Günlük yaşantımızda sıklıkla maruz kalabildiğimiz sağlık sorunlarından biri olan vertigo rahatsızlığı genellikle ciddi bir hastalık türü olmayıp, bazı durumlarda ciddi sağlık sorunlarının habercisi olabilmektedir. Bazı belirtiler şeklinde ortaya çıkan vertigo hastalığı çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelmektedir. Çevrede yer alan nesnelerin hareket ettiği hissi veya nesnelerin yukarıya doğru kayma gösterdiği hissi olan vertigo rahatsızlığı kolayca tedavi edilebilmektedir.

Vertigo Rahatsızlığı İle İlgilinenen Bölüm Hangisidir?

Vertigo rahatsızlığı ile doğrudan nöroloji bölümü ilgilenmektedir. Bu bakımdan vertigo rahatsızlığı belirtileri fark edilmesi durumunda hemen nöroloji uzmanına başvurulması gerekmektedir.

Nöroloji Bölümü Nerede Yer Almaktadır?

Nöroloji bölümü devlet hastaneleri ve özel hastanelerde sağlık hizmeti sunmaktadır. Bu bakımdan bulunduğunuz herhangi bir il veya ilçedeki devlet hastanesi veya özel hastaneden nöroloji bölümüne başvuru yaparak vertigo hastalığınız için gerekli teşhis ve tedavi sürecini başlatabilmektesiniz.

Nöroloji Bölümünden Nasıl Randevu Alınmaktadır?

Vertigo hastalığınız için randevu alabilmek açısından tercihiniz doğrultusunda nöroloji servisine başvuru yapabilir veya doğrudan online sistem üzerinden nöroloji bölümü kaydınızı oluşturabilmektesiniz. Ancak, online olarak oluşturduğunuz ön kayıt işlemi sonrasında randevu gününüzde ayrıca nöroloji servisi sekreterliğinden de randevu kaydınızı tc kimlik numaranız sayesinde mutlak olarak onaylatmalısınız.

Nöroloji Bölümünde Kimler Görev Almaktadır?

Hastanelerin nöroloji bölümünde beyin cerrahı, yardımcı hemşire ve diğer sağlık personeli görev almaktadırlar. Vertigo hastalığınız için yalnızca hafta içi başvuru yapabileceğiniz nöroloji bölümünden vertigo hastalığınızın ne gibi nedenlere bağlı olarak meydana geldiği tespit edilmesi açısından nöroloji doktorunuz tarafından ilk olarak teşhis aşaması ve hemen akabinde ise vertigo hastalığınız için gerekli olan tedavi sürecine geçilmektedir.

Vertigo Rahatsızlığında Nöroloji Bölümüne Ücret Ödenmesi Söz Konusu Olabilir Mi?

Yeşil kart veya diğer sosyal güvencelerinizin bulunmaması durumunda yasal olarak belirlenen çerçevede yalnızca nöroloji bölümü açısından değil, hastanelerde sağlık hizmeti sunan tüm bölümler açısından ücret ödemeniz söz konusu olmaktadır. Bu bakımdan sağlık sorunlarınızda ücretsiz bir şekilde sağlık hizmetlerinden faydalanmak açısından mutlak olarak resmi kurumlardan sosyal güvenceniz veya Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen yeşil kartınızın bulunması gerekmektedir.